כל אחת והייחודיות שלה

מעת לעת, אנו דואגים להזכיר לכם, את תוכנותיהן הבולטות של הפטריות, את הסגולות הרפואיות ותרומתן למדע. הפעם, החלטנו לעשות סדר ולפרט לכם על מס' סוגים שונים של פטריות ועל היתרונות של כל אחת מהן. שווה לקרוא עד הסוף…

 

פטריית שי-טאקי

פטריית השי-טאקי היא פטריית מאכל הגדלה ביערות שמקורה באסיה. היא בין פטריות המאכל החשובות ביותר שתורבתו ומגודלות לצרכי מאכל ורפואה.

לפטריית השי-טאקי יש היסטוריה ארוכה וסגולותיה הרפואיות היו ידועות לסינים עוד מלפני 6,000 שנים. טעמה העשיר התחבב בקלות על הקהל המערבי, והיום יש לה מקום של כבוד על מדפי המרכולים, במסעדות ובמטבחים הביתיים.

פטריית השי-טאקי משמשת לא רק למאכל אלא גם לתעשיית צמחי המרפא, בה מפיקים מיצוי רפואי מהפטרייה בשלמותה. היא לא רק טעימה ומעשירה כל מאכל אלא גם בעלת יתרונות בריאותיים רבים ונחשבת לאחד המזונות הנחקרים ביותר כיום.

סגולות רפואיות: היתרונות הבריאותיים המיוחסים לשי-טאקי הם מניעה וטיפול בסרטן, טיפול ברמות גבוהות של כולסטרול, חיזוק מערכת החיסון וטיפול בזיהומים. מחקרים מראים שהשי-טאקי מורידה רמות כולסטרול בדם ומעכבת התפתחות וירוסים. על כך בהמשך. רוב המחקרים שנעשו בהקשר של סרטן נעשו על מיצוי רפואי של הפטרייה, אולם לאחרונה הולכת וגוברת הידיעה שגם לאכילת הפטרייה כחלק מהתפריט היומי יש יתרונות בריאותיים, אפילו בהקשר של מניעת סרטן ובעיקר סרטן הערמונית, סרטן השד וסרטן המעי הגס.

השי-טאקי נבדקה ונמצאה כבעלת יכולת לעכב גדילה של גידולים סרטניים על ידי עידוד מוות תאי של תאים סרטניים (אפופטוזיס). היכולת האנטי סרטנית של השי-טאקי מיוחסת הן לפוליסכרידים הייחודיים שלה כמו גם למרכיבים אחרים שאינם בעלי מבנה פולסכרידי.

נמצא כי לשיטאקי היכולת למנוע עירור יתר של מערכת החיסון כמו במקרה של אלרגיה. מצד שני היא בעלת יכולת המרצה של מערכת החיסון במקרה של חולשת המערכת. די לשלבה בתזונה היומית כדי ליהנות מיתרונותיה כמאזנת המערכת. היא ממריצה בעת הצורך וממתנת בעת הצורך ובמילים אחרות, לשיטאקה יש השפעה מאזנת.

השי-טאקי נחקרה בהקשר של בעיות כלי דם ולב משלוש זוויות שונות, ונמצא כי היא מסייעת בהפחתת רמות כולסטרול בדם, מגינה מפני מחלות כלי דם ולב, כולל טרשת עורקים, על ידי מניעת התפתחות רובד טרשתי על דפנות כלי הדם. יש בה תכולת נוגדי החמצון גבוהה.

השי-טאקי היא מקור מצוין לברזל שאינו מן החי. במחקרים שנעשו על עכברי מעבדה הראו שהפטרייה לא רק שמכילה ברזל בכמות יפה, אלא גם זמינותו גבוהה יותר משל תוספי הברזל המקובלים.

 

פטריות יער

משפחת פטריות היער היא משפחה גדולה ומרשימה של פטריות מאכל רבות מגוונות בצורתן, צבעיהן וטעמן. פטריות היער מהוות את הקבוצה הגדולה ביותר בעולם של פטריות שתורבתו על ידי האדם וכיום הן בין הפטריות הנפוצות והזמינות ביותר לשימוש. פטריות היער מונות סוגים רבים של פטריות, כאשר הפופולאריות ביותר למאכל הן פטריית היער (פטריית הצדפה), פטריית מלך היער ופטריית החצוצרה הזהובה.

לפטריות היער מראה חיצוני מגוון, טעמן משובח והן נפלאות בתבשילים, מוקפצים, מרקים, פשטידות ועוד מנות רבות.

למתכון מפתיע עם פטריות יער לחצו כאן

 

פטריית מאי-טאקי

פטריית המאי-טאקי נמנית על 'מזונות העל'. מזונות אלה נחשבים גם כמזון וגם כתרופה. למזונות מסוג זה יש את היכולת להגביר את כוח החיות הטבעית והאנרגיה של הגוף.

לפטריית המאי-טאקי היסטוריה ארוכה ועתיקה, סגולותיה הרפואיות ידועות במזרח כבר אלפי שנים. מקור השם המאי-טאקי הוא בשפה היפנית ופירושו "הפטרייה הרוקדת". היפנים נהגו לאמור שבר המזל שמצא את הפטרייה ירקוד מרב שמחה כי ערכה לא יסולא בפז, ומכאן שמה העממי.

כיום, היא בין פטריות המאכל החשובות ביותר שתורבתו ושמגודלות לצרכי מאכל ורפואה.

סגולות רפואיות: עד לאחרונה סגולותיה הרפואיות של המאי-טאקי נחשבו לחלק מהרפואה העממית, אולם כיום הולכים ורבים המחקרים המגלים את יתרונותיה הבריאותיים. היתרונות הבריאותיים העיקריים המיוחסים למאי- טאקי הם מניעת סרטן והפחתת גידולים סרטניים, איזון רמות סוכר בדם ושיפור תפקוד מערכת החיסון.

מבין המחקרים שנעשו בהקשר של סרטן נעשו על מיצוי רפואי של הפטרייה, שנמצאה כבעל יכולת לעודד יצירת תאים של מערכת החיסון המשמידים תאים סרטניים ונלחמים בהתפתחות הגידול. נוסף על כך נמצאה הקלה בתופעות אצל חולי סרטן שסבלו מאובדן תיאבון, הקאות, בחילות ונשירת שיער.

 

פטריית חצוצרה זהובה

לפטריות היער מרקם בשרני וטעם עדין אך יחד עם זאת חזק יותר מפטריות השמפיניון. הן משתלבות בחינניות במגוון רחב של מנות, למעשה בכל מנות הפטריות המוכרות כגון מרקי פטריות, פשטידות, פסטות, מאפים ועוד רבות. בשל כמות החלבון היפה, כ-16%, ומרקמן הבשרני, הן מהוות תחליף בשר ומקור חלבון נהדר לטבעונים וצמחוניים.

לפטריות מלך היער מראה אלגנטי ושונה מפטריות אחרות בהיותן בעלות רגל עבה ובשרנית שכולה אכילה וכיפה קטנה ושזופה. פטריות מלך היער מתאימות למנות עתירות נוזלים- מרקים, רטבים ולצלייה על הגריל לאחר השרייה במרינדה. בשל מרקמן הבשרני הן מהוות תחליף ראוי לנמנעים מאכילת בשר ומתאימות לספורטאים כמקור חלבוני ואנרגטי. נוסף על כך הן עשירות בפחמימות, חלבונים, ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים ובברזל ומתאימות לסובלים מאנמיה.

פטריות חצוצרה זהובה גדלות במקבצים של כיפות בעלות צבע צהוב לימוני מרהיב. הן בעלות מרקם קטיפתי ורגליים לבנות מעוקלות. טעמה וריחה מזכירים ניחוח עדין של יער. הן מתאימות בשילוב סלטים ומוקפצים לאחר בישול/ הקפצה קצרים. בישול ארוך עלול לפגוע בצבען הזהוב.

פעילותן הבריאותית. פטריות היער הן בעלות נוגדי חמצון חזקים ובכך עשויות לסייע בשמירה על רקמות הגוף, במניעת נזקים והתפתחות מחלות, בנוסף הן אנטי דלקתיות, אנטי סרטניות, משפרות תפקוד מערכת החיסון, עשויות לסייע באיזון רמות הכולסטרול בדם, ללא תופעות הלוואי של תרופות ועוד.

 

לסיכום

משפחת הפטריות מהווה עולם ומלואו. עולם של צורות, צבעים, חן, טעם וכן עולם שלם של יתרונות בריאותיים. שלוב פטריות באופן קבוע בתפריט התזונתי עשוי להעלות את חיוניות הגוף וכך לשפר את איכות החיים.

 

2017-05-24T11:56:36+00:00