"חורף, הגשם (כמעט) מטפטף על העורף ו…. (עדיין לא) קר"

המעבר לשעון החורף, עדיין לא הביא איתו את החורף "בכל הכח" אבל אין זה אומר שאנחנו לא צריכים להתכונן לכל התופעות הנלוות.
התופעה הידועה ביותר לשמצה בחורף, היא השפעת, במאמר החודש שלנו באתר, מוזמנים לקרוא על השיטות להילחם בשפעת

בכל מקרה, בשנים האחרונות ולקראת החורף ניתן למצוא ברשתות הפארם השונות לכבוד החורף: תמצית פטריות כוח יפניות – Reishi Shiitake Maitake – מחסנת, ממריצה, מחזקת.

מחקרים מצאו שהיא יעילה במצבים של זיהומים במערכת הנשימה כמו ברונכיט, סינוסיטיס, אסתמה, הצטננות ושפעת ומחזקת את מערכת החיסון.

פטריות הכוח היפניות, ראישי, שיטאקי ומאיטקי ידועות זה אלפי שנים כבעלות ערך רב, הן בתחום התזונה והן בתחום הרפואה. במזרח הרחוק מיוחס להן כוח עצום בשל סגולות הריפוי הרבות שלהן, והן נחשבות לבעלות אפקט ממריץ ומחזק התורם לאריכות ימים. בשנים האחרונות מתחילה להבין הרפואה המודרנית את שידעו הסינים, היפנים והקוריאנים לפני מאות שנים.

מבחינה תזונתית נחשבות פטריות הכוח היפניות למקור עשיר במיוחד של מינרלים כמו סלניום, אשלגן, ברזל ואבץ וויטמינים מקבוצת וויטמיני B החיוניים להפקת האנרגיה בגוף.

נוסף על כל אלה, הן מכילות את כל שמונה חומצות האמינו החיוניות, ואף סיבים תזונתיים המסדירים את פעילות המעיים, תורמים לתחושת שובע ומסייעים לירידה במשקל.

פטריות הכוח היפניות הוכחו במחקרים כבעלות השפעה אנטי-בקטריאלית, אנטי-ויראלית, אנטי-אלרגית ואנטי-סרטנית; הן מגִנות על הכבד ובעלות השפעה נוגדת דלקת חזקה. השילוב של שלוש פטריות ייחודיות אלה מעניק אפקט סינרגטי רב-עוצמה ומבטיח השפעה טיפולית יעילה.

שימושים עיקריים: תמיכה בפעילות מערכת החיסון, הפחתת רמות כולסטרול גבוהות, הרגעת מערכת העצבים, ניקוי רעלים והגנה על הכבד, האטת תהליכי הזדקנות, הגברת רמת האנרגיה ומניעת מצבי עייפות, הפחתת רמות כולסטרול בדם, טיפול במצבי דלקת ובמחלות אוטואימוניות. יתרונות: תמצית פטריות הכוח מכילה הן את החלקים שעברו תהליך סטנדרטיזציה (תקינה) והן את החלקים האורגניים של הפטריות.

חשוב להדגיש: כי אין במידע המובא במאמר זה על ידי "חוות השמפניון" לשמש כתחליף לייעוץ רפואי כזה או אחר ובכל מקרה בו יש רצון לקבל מידע רפואי מהימן יש להיוועץ עם רופא משפחה ו/או רופא מומחה.

שיהיה לכולנו חורף קל ובריא

2017-10-26T08:44:20+00:00