פטריות היער- רפואה וקולינריה מהמעלה הראשונה

פטריות יער כפטריות מאכל ידועות כבר שנים כחלק בלתי נפרד מהעולם הקולינארי, אבל האם ידעתם שהן גם משתייכות לעולם צמחי המרפא? כבר בתקופת המצרים הקדמונים ובתקופת החרטומים לפני כ-4600 שנה, שמשו פטריות יער כתרופה, הם אפילו האמינו כי פטריות יער הן גלולה למניעת מוות. כך, גם הסינים גילו את סגולות המרפא של פטריות היער, למשל סיוע בשיפור תפקוד המערכת החיסונית ובמניעת מחלות שונות.

כיום, בעיקר במזרח אסיה, פטריות יער כפטריות מרפא הפכו להיות פופולאריות במיוחד. בשנת 2008 פורסם מחקר של אוניברסיטת דייויס על פטריות יער כפטריות מרפא. המחקר מצא כי פטריות מרפא יכולות לשפר את תפקוד המערכת החיסונית, לווסת את רמת הסוכרים בדם ולהגביר את רמת החלבונים בגוף.

במחקרים רפואיים התגלה כי פטריית האויסטר- Oyster mushroom )שמה הלועזי של פטריית היער) מסייעת לטיפול בזיהומים שונים, ויסות יתר שומנים בדם ואף לטיפול ומניעת סרטן וסוכרת. ניסויי מעבדה שונים מצאו כי פטריות יער הן בעלות תכונות אנטי גידולים, אשר מפחיתות את כמות הליפידים – תאי השומן בדם ומפחיתות את רמת הגלוקוז – כמות הסוכר בדם. הסיבה שבגללה פטריות יער מכילות את כל הסגולות הרפואיות הן הודות לרב הסוכרים, הלקטין והפפטידים הנמצאים בהן בשפע.

אכילת פטריות יער אינה רק מסייעת לניקוי רעלים, ניקוי הקיבה, טיפול בזיהומים ומחלות, הורדת כולסטרול ועוד. ניכר כי פטריות יער מכילות ריכוז גבוה במיוחד  של ערכים תזונתיים. מחקרים מצאו כי בפטריות מרפא קיים אוסף יוצא דופן של מגוון סוכרים, ביניהם במידה ניכרת של בטא גלוקוז – דו סוכרים, ובמידה פחותה, אלפא גלוקוז – חד סוכרים. נמצא כי החלבונים המצויים בפטריות יכולים גם לצרף ולקשור אליהם סוכרים. דוגמה לכך ניתן למצוא בחלבוני בטא גלוקוז הכוללים פוליסכריד-K  שילוב ייחודי זה בין פחמימות לחלבונים מסייע לשיפור התפקוד החיסוני ולאיזון השומנים והסוכרים בדם.

פטריות היער יעילות ביותר במצבן הטבעי כשהן טריות, כך רמת ההשפעה שלהן היא המיידית והגבוהה ביותר. יחד עם זאת ניתן להשיג פטריות אויסטר כשהן יבשות או אפילו בצורת כמוסות. גם במצבים אלו פטריות יער הן  עדין יעילות, אך יש לצרוך אותן במינונים גבוהים יותר.

גידול פטריות יער למאכל בישראל

בישראל קיימות חוות רבות המגדלות באופן מלאכותי פטריות יער לאכילה. על פי רוב, את הפטריות מגדלים על מצעים של קש חיטה או קש כותנה והודות לאופן גידול ייחודי זה, אין צורך לבצע בהן הדברות מכל סוג. עובדה זו, מאפשרות לנו, הצרכנים, ליהנות מאכילה של פטריית יער איכותית ונקייה, נטולת חרקים וחומרי הדברה מסוכנים.

היתרון של רכישת פטריות יער, הגדלות בחווה לגידול פטריות, הוא כמובן בעובדה, כי אלו פטריות לאכילה איכותיות בטריותן ובטעמן. מעבר לכך, בניגוד לאיסוף עצמאי של פטריות יער, בו יש צורך בהבנה מעמיקה באיתור פטריות מותרות לאכילה על פני אחיותיהן הרעילות, במקרה של פטריות אשר גדלו בחוות גידול פטריות, אנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי מדובר בפטריות אכילות.

בעת בחירה של פטריית יער המוצעת למכירה ברשתות השיווק, כדאי ללמוד מעט לפני כן אודות חוות הגידול הקיימות בארץ ולבחון באם פטריות היער בהן אכן גדלות בתנאים נאותים בכדי לוודא כי אין בתהליך גידולן כל שימוש בחומרי הדברה.  חווה לגידול פטריות המבצעת גידול פטריות יער על בסיס השיטה אותה הזכרנו, המשלבת שימוש בקש חיטה או בקש כותנה, לא תזדקק כאמור לחומרי הדברה בתהליך הגידול, שכן אלו אינן גדלות בתוך האדמה, ואין חשש למזיקים בתהליך גידול זה.

המתכונים המשלבים בהם שימוש של פטריות יער רבים ומגוונים. ניתן לשלב את פטריות היער בתוך המתכון, או לאכול אותן כפי שהן, לאחר צלייה או טיגון, מרוסקות ומטוגנות כשניצלים וכו'. במילים אחרות, את פטריותהיער ניתן לשלב באין סוף צורות ובאין סוף מאכלים. שילובן יעניק לכל מתכון טעם עשיר ושונה, ייחודי ומלא טעם. ללא ספק ניתן לומר כי השימוש בפטריות יער הוא אחד המתבלנים המשמעותיים ביותר לארוחות ולמתכונים, המוצעים על ידי הטבע.

2017-06-08T07:30:35+00:00