"שנהיה לראש ולא לזנב…" – על מקומה של הפטרייה בחגי תשרי

חגי תשרי כבר כאן, לפחות ההכנות שלהם – אנשים רבים, חושבים כבר על מאכלי החג וההתרגשות מתחילה לתת אותותיה בקרב הציבור היהודי בישראל ובגולה.

בשולחן החג, נוהגים להניח דג ולאכול רק מהראש ולברך "שנהיה לראש ולא לזנב". המברכים מסבירים, כי בערב החג המנהג מחייב אותנו לאכול את ראשו של הדג בלבד ואילו על הזנב לוותר – כדי שנזכה בשנה החדשה להיות בצד המוביל ולא בצד המובל.
בפטרייה לעומתה, לא מומלץ לוותר על אף לא אחת מחלקי הפטרייה. אם כי, מתכון חג נפוץ מאוד, הוא: פטרייה ממולאת (כל אחד בסגנון אותו הוא מכיר).
רבים ממכיני מתכון זה, מוותרים על רגל הפטרייה וממלאים את "הכובע" בלבד ואילו את הרגל זורקים. הטיפ שלנו: אומר שכדאי לשלב את רגל הפטרייה במילוי ו/או להכין מרגלי הפטריות מאכלים נוספים. אך, בשום פנים ואופן לא לוותר עליהן.

ובגלל שאנחנו יודעים, שהרכבת תפריט לערב החג, קל וחומר למי שאמור לארח בערב זה, היא משימה מורכבת ולא פשוטה, פתרנו לכם את הסוגייה והכנו לכם : לוח שנה דיגיטלי ובו תוכלו למצוא עשרות מתכונים ורעיונות לבישול לערב החג.
חשוב לנו לציין, שהמגמה של אוכל בריא ומזין והשאיפה להביא לכם, מוצר בריא נטול מתוספים ודברים שמוגדרים ע"י משרד הבריאות כפחות בריאים, אלו באו לידי ביטוי בלוח השנה שלנו.

אם בחגי תשרי עסקינן, חשוב להזכיר לצמים ששילוב פטריות בארוחה מפסקת יכול להועיל מאוד לצמים, שכן – בפטרייה קיימים מינרלים ומלחים רבים, שתורמים למערכת העיכול וההזנה של הגוף, אכילה של פטריות לפני כניסת הצום, תעזור לגוף "לשמור על עצמו" כאשר חש הוא מצב של סיכון.

אחד מהתוצרים הסופיים של חוברת המתכונים המשולבת בלוח השנה, בהפקתה של "חוות השמפניון"

כעת,
מבין כל חגי תשרי, עדיין לא דיברנו על חג סוכות – אז מה אתם אומרים? הייתם מחליפים את אחד מארבעת המינים בפטרייה?

בנימה זו, רוצים לאחל לכם ולבני משפחותיכם, לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון השומרים עלינו יום ולילה ברחבי הארץ בכלל (ובחווה שלנו שנמצאת ממש בגבול הארץ) ולכל הבאים בשערי הארץ,
תקופת חגים שמחה נעימה ומהנה בחיק המשפחה.

ושנייה לפני סיום, חשוב לנו להגיד : השנה, כמו בשנים האחרונות, "חוות השמפניון" עשתה התקדמות אדירה בפיתוחים הטכנולוגיים, בשיתופי הפעולה ובהתייעלות – כדי להמשיך ולהביא לכם מוצר מנצח ואיכותי ביותר.
כל זה לא היה יכול לקרות בלעדיכם – אז תודה לכם, על האמון והתמיכה!

2019-09-24T14:04:19+00:00